Handla tryggt. Returerna fram till 1 februari

Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr - Se alla leveransalternativ

Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr - Se alla leveransalternativ

fawler

Giotto Chokladbrun Moda Solhatt

599,00 kr
Gratis frakt
Välj färg - Giotto Chokladbrun Moda Solhatt
Giotto Chokladbrun Moda SolhattGiotto Olivgrön Moda SolhattGiotto Mörkbrun Moda SolhattGiotto Marinblå Moda Solhatt
Uppgradera med
Beställ nu och vi skickar din beställning på måndag
I lager – Fri frakt för den här produkten
Handla tryggt. Returnera fram till 1 februari 2026

Produktinformation

2 års garanti
Garanterad kvalitet
Snabb leverans
Snabb och pålitlig leverans varje gång.
Beskrivning

Den här bomullshatten har en jämn brun yta och en rundad hattkrona. Den täta väven och det sydda brättet ger ett enkelt, välgjort intryck och en mjuk känsla. Den är dämpad och praktisk utan extra detaljer.

  • Materialkvalitet: 100 % bomullskonstruktion med en tät väv som håller formen samtidigt som den är andningsbar.
  • Bekväm passform: Mjukt material och en ostrukturerad hattkrona som sitter bekvämt även vid längre användning.
  • Byggd för hållbarhet: Förstärkta stygn på brättet och i sömmarna hjälper hatten att behålla formen vid regelbunden användning.

Det låga brättet och de synliga radsömmarna ger ett prydligt, avslappnat uttryck som funkar bra med jackor, t-shirts och lager-på-lager. Den varma bruna tonen är neutral och mångsidig, ett enkelt val för vardag eller resa. Hatten kan vikas platt eller stoppas ner i en väska för kortare resor utan att tappa formen när den packas upp.

En pålitlig hatt för vardag och resa. Ett enkelt val för dig själv eller som gåva.

ID: 18092
Specifikationer
MärkeFawlerVisa mer
Produkt-ID18092Visa mer
Designad iDanmarkVisa mer
Avtal om produktleverantörVisa mer
GarantiVisa mer
FärgerBrunVisa mer
FärgnyanserChokladbrunVisa mer
MaterialBomullVisa mer
Ideal årstidHöst, Sommar, VårVisa mer
MönsterEnfärgadVisa mer
Bredd29 cmVisa mer
Höjd13 cmVisa mer
Längd25 cmVisa mer
Vikt90 gVisa mer
Recensioner
4.7(88 Recensioner)

Nyaste

Rejält tyg som gör att den håller formen

Av Kajsa 2024-06-16

Min pappa fick denna i födelsedagspresent. Han var ute efter en hatt som var platt upptill och inte hade för bred solskyddskärm. Den här hatten mötte hans krav till punkt och pricka! Den känns verkligen rejäl och lyxig, håller formen och är inte alls sladdrig som många andra bucket hattar. Den har också ett fint tyg på insidan som foder. Han är grymt nöjd 👌

Cool men dyr

Av Christer 2023-07-15

Hade nog förväntat mig lite mer "kvalitetskänsla" för det priset. Har ett gäng solhattar från andra märken och färger men till betydligt lägre pris och högre kvalitet. Detta är dock inte någon "badstrandshatt" att ha i solen utan mer användbar under höst och vår.

Hatten motsvarade mina förväntningar. Bra kvalitet.

Av Christer 2022-06-04

Min vanliga hattstorlek var lagom

Mycket nöjd

Av Erik 2021-09-22

Bra kvalitet sitter perfekt!

Bra kvalitet, passform och SNYGG.

Av Monika 2020-08-02

Imponerad av Ternhims service, tillmötesgående och snabba leveranser !

Äntligen efter många års letande hittade jag den sommarhatt som jag ser bra ut i och som någon clown

Av Rikard 2020-07-01

Jag är mycket nöjd med kvaliteten, bättre än på bilderna och det är ovanligt. Leverans var snabb och kom till rättställe. Bra där!

Perfekt kvalitet

Av Dan 2025-08-30

Lätt att packa när man reser.
Översatt från🇬🇧

www.trendhim.co.uk

Mycket vacker

Av Sergio 2025-08-29

Bra kvalitet, snabbt levererat
Översatt från🇨🇭

www.trendhim.ch

Toppkvalitet

Av Rainer 2025-06-12

Bra kommunikation… bra service
Översatt från🇩🇪

www.trendhim.de

kvalitetsprodukt

Av Russell 2025-06-02

bra storlek. Externt material. sömnad och foder av bra kvalitet
Översatt från🇬🇧

www.trendhim.co.uk