30 dagars returpolicy - oavsett anledning!

Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr - Se alla leveransalternativ

Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr - Se alla leveransalternativ

lucleon

Floyd Regnbågsfärgat Clip-on Ringörhänge

149,00 kr
Gravera
Välj färg - Floyd Stålfärgat Clip-on Ringörhänge
Floyd Stålfärgat Clip-on RingörhängeFloyd Guldfärgat Clip-on RingörhängeFloyd Svart Clip-on Ringörhänge
Paketerbjudande
Köp 2 spara 15%
253,30 kr298,00 kr

Produkten är slutsåld

Vill du få information om när den här produkten är i lager igen?

Produktinformation

Kirurgiskt stål
Mild mot huden, tålig mot rost och blekning
Nickelfri
Förhindrar irritation och allergiska reaktioner
Anpassa produkten
Gravera för en extra personlig touch
Beskrivning

Detta huggie-örhänge är tillverkat av 316L-rostfritt stål i kirurgisk kvalitet för tålig vardagsanvändning. Ytan har en iriserande finish som skiftar mellan grönt och rosa i olika ljus, vilket ger en diskret, modern färgaccent. Släta, rundade kanter och en tät passform gör att örhänget sitter nära örat.

  • Kirurgiskt stål: 316L-rostfritt stål är nickelfritt och korrosionsbeständigt, vilket gör det tryggt för dagligt bruk.
  • Tät passform: Huggie-formen sitter nära örsnibben för en diskret och bekväm känsla.
  • Varaktig finish: Den iriserande beläggningen hjälper till att behålla gröna och rosa toner vid regelbunden användning.

När det bärs sitter örhänget tätt intill örat och ger en kompakt silhuett som funkar både till vardags och till mer uppklädda tillfällen. Den reflekterande ytan ger en färgklick utan att ta över din stil. Den enkla formen fungerar bra ensam eller tillsammans med ett annat enkelt örhänge för lager-på-lager.

Praktiskt och färgglatt örhänge som du kan bära överallt. Ett enkelt val för dig själv eller som present.

ID: 24568
Specifikationer
MärkeLucleonVisa mer
Produkt-ID24568Visa mer
Designad iDanmarkVisa mer
Avtal om produktleverantörVisa mer
GarantiVisa mer
FärgerGrön/RosaVisa mer
FärgnyanserKnallrosa, Lavendel, Limegrön, Senapsgul, TurkosblåVisa mer
MaterialRostfritt stål av kirurgisk kvalitetVisa mer
YtfinishPoleradVisa mer
NickelfriVisa mer
TypClipsörhängenVisa mer
StilHuggieVisa mer
ProduktförpackningarSignaturaskVisa mer
Bredd4 mmVisa mer
Diameter4 mmVisa mer
Innerdiameter9 mmVisa mer
Ytterdiameter13 mmVisa mer
Vikt2 gVisa mer
Recensioner
4.7(45 Recensioner)

Nyaste

Bekväm och praktisk

Av anthony 2026-03-22

Elegant! Klippet är praktiskt.
Översatt från🇫🇷

www.trendhim.fr

Älskar designen och känslan!

Av Jace 2026-03-05

Jag har dragit mig för att skaffa en riktig piercing i flera år för att jag älskar dessa så mycket. De är lätta att ta på och sitter kvar så länge du inte gör något extremt. De gör inte ont i öronen alls vilket är bra. Mitt enda problem är att jag ibland glömmer att de är där när jag tränar vilket har lett till att jag har tappat några, men överlag är de fantastiska. Designen och storleken passar verkligen min stil. Den är väldigt minimalistisk men också tillräckligt märkbar för att folk har gett mig komplimanger. 10/10 rekommenderar!
Översatt från🇺🇸

www.trendhim.com

Fantastiskt, produkt mottagen i perfekt skick

Av Ludovic 2026-01-09

Jag ville egentligen ha en piercing, men det är helt mitt fel, det är en klämma. Men jag fick min beställning ganska snabbt, med lite försening, men ni har till och med brytt er, tack.
Översatt från🇫🇷

www.trendhim.fr

Snygg för priset

Av marianne 2026-01-09

Super snygg, sitter bra på örat
Översatt från🇩🇰

www.trendhim.dk

Bra, jag bär det i vänsteröret

Av Галин 2025-08-29

10/10
Översatt från🇧🇬

www.trendhim.bg

Ser bra ut, känns bra, jag är glad.

Av David 2025-08-07

Ytterligare en välgjord artikel. Bra kvalitet och snabbt levererad.
Översatt från🇬🇧

www.trendhim.co.uk

Ser ut som på bilderna!

Av Job 2025-08-01

Fungerar bra! Gör vad det ska göra, stänger bra utan att trycka.
Översatt från🇳🇱

www.trendhim.nl

Perfekt

Av Георги 2025-08-01

Jag beställde det. Hela vägen till Bulgarien och det kom inom 3 dagar vilket är galet. Produkten är som annonserad 1:1. Jag kan egentligen inte klaga eftersom det är perfekt!
Översatt från🇧🇬

www.trendhim.bg

Svart och Silver

Av Bernd 2025-08-01

Detta var mina beställningar av öronclips. Variation måste finnas, och intrycket antyder en lång vänskap. Och vid förlust vet jag var jag kan få ersättning.
Översatt från🇩🇪

www.trendhim.de

Hatten var

Av Bernd 2025-08-01

Örhängena gillar jag mycket och de ger ett intryck av hög kvalitet. Jag ser fram emot en lång vänskap med ringen.
Översatt från🇩🇪

www.trendhim.de

Relaterade kategorier