Handla tryggt. Returerna fram till 1 februari

Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr - Se alla leveransalternativ

Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr - Se alla leveransalternativ

BlackSale: Upp till 30% rabatt på hela sortimentet

BlackSale: Upp till 30% rabatt på hela sortimentet

lucleon

Svart Klockrem i Läder med Grått Spänne

299,00 kr239,20 kr
Black Sale
Välj färg - Svart Klockrem i Läder med Grått Spänne
Svart Klockrem i Läder med Grått SpänneSvart & Silverfärgat Klockarmband med Gräddfärgade StygnLjusbrunt & Metallgrått Klockarmband med Röda StygnLjusbrunt & Guldfärgat Klockarmband med Gräddfärgade StygnLjusbrunt & Silverfärgad Klockrem med Gräddfärgade StygnLjusbrunt & Metallgrått Klockarmband med Gräddfärgade StygnSvart och Guldfärgat Klockarmband med Gräddfärgade StygnSvart & Metallgrått Klockarmband med Röda StygnSvart & Metallgrått Klockarmband med Svarta StygnLjusbrun Klockrem i Läder med Svart SpänneBrun Klockrem i Läder med Silverfärgat SpänneBrun Klockrem i Läder med Svart SpänneSvart Klockrem i Läder med Silverfärgat Spänne
Beställ innan 16:00 så skickar vi det idag
I lager – Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr
Handla tryggt. Returnera fram till 1 februari 2026

Produktinformation

Läder som blir mjukare med tiden
Fästs lätt i din favoritboett
Designad av Lucleon i Danmark
Beskrivning

Detta klockarmband är gjort av äkta läder och har ett spänne i rostfritt stål. Enkel design och noggrant utförande ger ett prydligt, vardagligt utseende. Det svarta lädret har en diskret struktur och noggranna sömmar som ger en nedtonad, modern profil. Remmen är mjuk mot huden och kombinerar hållbarhet med god komfort hela dagen.

  • Materialkvalitet: Hållbart äkta läder som tål dagligt slitage och behåller formen över tid.
  • Bekväm passform: Släta kanter och en mjuk yta som sitter bekvämt även vid längre användning.
  • Säker förslutning: Spännet i rostfritt stål ger en säker och enkel förslutning vid vardagsanvändning.

På handleden är remmen diskret och mångsidig. Den passar lika bra till ledigare kläder som till mer uppklädda stilar. Den svarta tonen och sparsamma sömmarna gör den lätt att matcha med olika urtavlor.

Enkelt och robust, redo för vardagsbruk. Ett praktiskt tillskott i varje mans klocksamling.

ID: 16943
Specifikationer
MärkeLucleonVisa mer
Produkt-ID16943Visa mer
Designad iDanmarkVisa mer
Avtal om produktleverantörVisa mer
GarantiVisa mer
FärgerSvartVisa mer
FärgnyanserStålVisa mer
MaterialÄkta läderVisa mer
LäderändarSemi-anilinVisa mer
RemmaterialLäderbandVisa mer
Längd20,6 cmVisa mer
Tjocklek2,9 mmVisa mer
Rembredd22 mmVisa mer
Vikt13 gVisa mer
Recensioner
4.6(71 Recensioner)

Nyaste

Bra kvalitet!

Av Henrik 2021-12-30

Bra kvalitet med fina detaljer. Lätt att montera!

Mycket nöjd

Av Bernardo 2021-12-06

Produkten är just precis som förväntat. Materialen känns bra och den passade perfekt till min klocka.

Snyggt till min klocka

Av Karl 2021-11-16

Behagligt på armen snyggt med det mörka spännet man bara gillar klockarmbandet

Kanon!

Av Neil 2021-10-14

Snyggt hanterat hela vägen från order till jag hade den i handen. Kanonkvalité dessutom.

Rekommenderas

Av Dennis 2019-08-05

Snabb leverans, Prisvärd, Robust & Snyggt Något så styft när du anväder den för första gången men efter någon dag är den lätt att ta av och på. Det är inga problem att ha på sig läderarmbandet långa dagar. Mvh // Mycket nöjd kund

Kvalitet

Av Carmen 2019-05-16

Snabb leverans. Mjukt och fint läder. Mycket nöjd

Hög kvalité

Av Oskar 2019-01-16

Väldigt enkel att montera, då den har en liten inbyggd hake. Stort plus, då det tog några sekunder att montera på klockuret. Väldigt hög kvalitét på produkten.

Mycket bra armband och av hög kvalitet

Av Georgios 2025-08-13

Kvalitetsprodukt, snabb leverans
Översatt från🇬🇷

www.trendhim.gr

Det går mycket bra

Av Alessandro 2025-06-20

Mycket bra
Översatt från🇮🇹

www.trendhim.it

Fantastisk kvalitet

Av Graham 2025-02-03

Fantastisk artikel! Passar perfekt till min Braun-klocka med fyrkantig urtavla och är en ideal ersättning för en klocka som är svår att matcha med ett armband. Den jag fick har en mattare finish på lädret än på bilden, jag gissar att detta är ett av resultaten av att det är 100 % äkta läder. Sammanfattningsvis ett fantastiskt armband för moderna klockor.
Översatt från🇬🇧

www.trendhim.co.uk