En ryggsäck är inte bara en ryggsäck. Särskilt inte om du har tänkt dig att införliva ryggsäcken som en del av din vardagliga stil. En ryggsäck kan vara ett verkligt coolt sätt att låta ett bruksföremål uttrycka din personlighet och stil.
Detta är en ryggsäck i 100% läder i allra högsta kvalitet. Det är mjukt, behagligt och slitstarkt, och med en härlig doft av läder som gör att man aldrig vill använda en canvasryggsäck igen.
Väskan är smart på så sätt att den kan användas både som ryggsäck och axelväska.Det ingår en axelrem som man kan sätta på, och ryggsäcksstropparna kan gömmas inuti ett fack med dragkedja.
Lädret är ytbehandlat så det har en elegant mörkgrön/olivfärgad yta, som också gör den resistent mot vatten och smuts.Samtidigt är alla de vackra naturliga små reporna och defekterna i lädret bevarade.
Har man väl smekt med handen över det mjuka skinnet, finns det inga tveksamheter om kvalitén på denna ryggsäck.
Ryggsäcken har 2 stora användbara fack + 2 små. Facken är olika stora, och inuti finns diverse möjligheter att förvara saker som plånbok och telefon. Det största facket har också en dold liten ficka med dragkedja.
Själva stilen på denna ryggsäck är helt unik, och ser mest ut som något taget ur en film från 1945. Den är helt perfekt för dig som älskar saker som är lite oldschool, i kombination med högsta kvalité.
Du får plats med en laptop upp till 15" i väskan.
Varför så billigt?
Vi kan sälja våra läderväskor till bra pris då vi handlar direkt från tillverkaren. Vi skippar alltså ett led.
ID: 4302