Polerade lapis lazuli-kvadrater är trädda på en flätad nylonsnodd tillsammans med detaljer i 316L rostfritt stål. De fyrkantiga pärlorna har djupblå toner med diskreta gyllene inslag och sitter mellan dekorativa stålavdelare som ger ett rent, geometriskt uttryck. Polerade ytor och den släta snodden känns bekväma mot handleden.
- Hållbara material: 316L rostfritt stål motstår korrosion och är nickelfritt för säkrare kontakt med huden.
- Bekväm passform: Polerade naturstenspärlor och en flätad nylonsnodd ligger mjukt mot huden och ger komfort hela dagen.
- Säker justering: Skjutknuten gör det enkelt att ändra storleken och ger en pålitlig passform som sitter kvar.
Bärs ensamt blir armbandet en ren, modern detalj. I kombination med en klocka eller ett läderarmband tillför det färg och textur utan att kännas klumpigt. Den justerbara designen gör det lätt att anpassa storleken för en personlig passform, och kombinationen av sten och stål ger ett balanserat uttryck.
Ett enkelt val för dig själv eller som present.