Handla tryggt. Returerna fram till 1 februari

Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr - Se alla leveransalternativ

Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr - Se alla leveransalternativ

Singles'Day: 11% rabatt på hela sortimentet

Singles'Day: 11% rabatt på hela sortimentet

00:00:00
warren-asher

2-lagers Solglasögon Förvaring & Displaylåda - 12 par

2.299,00 kr2.046,11 kr
Singles Day
Gratis frakt
Beställ innan 06 timmar 00 minuter 00 sekunder och vi skickar IDAG!
I lager – Fri frakt för den här produkten
Handla tryggt. Returnera fram till 1 februari 2026

Produktinformation

Har utrymme för upp till 12 par solglasögon på två nivåer
Säkert lås (2 nycklar ingår)
Lådan kan dras ut helt och kan användas som ett betjäningsbricka
Helfodrat interiör som skyddar mot repor
Beskrivning

Tillverkat i massivt trä med högblank yta har detta fodral ett klart glaslock för visning. Insidan är klädd i mjukt beige tyg och delad så att glasögonen hålls organiserade. Den varma brunröda träådringen och kromdetaljerna ger ett klassiskt, förfinat utseende.

  • Massivt trä: Robust träkonstruktion ger en stabil bas för solglasögon och minskar risken att träet slår sig.
  • Smart förvaring: Tvåplanslösning med delade övre fack och en nedre låda rymmer flera par, samtidigt som glaslocket visar dem.
  • Skyddande finish: Högblank lack och mjuk inredning skyddar bågarna och gör att fodralet håller sig fint längre.

På byrån eller hyllan visar fodralet solglasögonen prydligt och gör det lätt att välja ett par. De delade facken håller bågarna åtskilda så de inte skaver, och den nedre lådan ger extra förvaring utan att skapa röra på ytan. Kromdetaljer och ett litet frontlås fullbordar det praktiska, genomarbetade utseendet.

En tidlös detalj i varje mans samling. Ett praktiskt val för att visa upp hemma eller ge bort som present.

ID: 19361
Specifikationer
MärkeWarren AsherVisa mer
Produkt-ID19361Visa mer
Avtal om produktleverantörVisa mer
GarantiVisa mer
FärgerBrun/RödVisa mer
FärgnyanserBurgundy, Mörkbrun, Stål, VinVisa mer
MaterialGlas, TräVisa mer
Bredd27 cmVisa mer
Höjd15 cmVisa mer
Längd38 cmVisa mer
Vikt3,79 kgVisa mer
Recensioner
4.5(4 Recensioner)

Nyaste

STUPENDO

Av cataldo 2025-08-13

mycket användbar produkt men framför allt mycket elegant!
Översatt från🇮🇹

www.trendhim.it

Ett anständigt förhållande mellan kvalitet och pris

Av Petr 2024-02-10

Trots att det är plast är utförandet av bra kvalitet och responsen från butiken inklusive frakt var extremt snabb.
Översatt från🇨🇿

www.trendhim.cz

Äntligen beställa

Av Zdeněk 2022-06-08

Inte bara praktisk, överskådlig och säker förvaring av alla min frus glasögon utan även en snyggt utformad och stilig ask. Jag rekomenderar!
Översatt från🇨🇿

www.trendhim.cz

Super praktiskt

Av Antoine 2021-06-18

Riktigt praktiskt för förvaring av glasögon och väldigt elegant. Synd att den inte finns i en annan färg, nyckeln är enligt min mening inte särskilt användbar och håller inte bra i låset
Översatt från🇧🇪

www.trendhim.be

Relaterade kategorier